عضو اتحادیه بين المللی روان شناسی علمی
International Union of Psychological Science (IUPsyS) 

نکوداشت دکتر ولی الله فرزاد


دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه خوارزمی با همکاری انجمن ایرانی روانشناسی مراسمی با هدف نکوداشت جناب آقای دکتر ولی الله فرزاد به پاس سالها تلاش علمی، آموزشی و پژوهشی ایشان در روز چهارشنبه 29 بهمن ماه 93 در سالن 17 شهریور دانشگاه خوارزمی تهران برگزار نمود.

این مراسم که با استقبال جمع کثیری از اساتید و دانشجویان روانشناسی و رشته­های مرتبط روبرو شد پس از اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری ممتاز قرآن جناب آقای ناصر زعیم از دانشجویان دکتر فرزاد آغاز شد و سپس با خیر مقدم جناب آقای دکتر محمد حسین عبداللهی ریاست محترم دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه خوارزمی و سخنرانی جناب آقای دکتر جواد اژه­ای ریاست محترم انجمن ایرانی روانشناسی ادامه یافت. آقایان دکتر علیرضا کیامنش (عضو هیأت علمی دانشگاه خوارزمی)، دکتر علیرضا مرادی (معاونت پژوهشکده علوم شناختی)، دکتر علی دلاور (عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی)، دکتر علی فتحی آشتیانی (عضو هیأت علمی دانشگاه بقیه الله)، دکتر عزیز الله تاجیک اسمعیلی (معاونت دانشگاه فرهنگیان)، دکتر غلامعلی افروز (عضو هیأت علمی دانشگاه تهران)، دکتر محمد نقی فراهانی (ریاست مؤسسه تحقیقات تربیتی)، دکتر محمود مهرمحمدی (سرپرست دانشگاه فرهنگیان)، دکتر محمد علی سبحان­الهی (سرپرست دانشگاه خوارزمی)، دکتر سید حسین سراج­زاده (معاونت پژوهشی دانشگاه خوارزمی)، دکتر حسین زارع (عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور)، دکتر هادی کرامتی (عضو هیأت علمی دانشگاه خوارزمی و از دانشجویان سابق دکتر فرزاد) و دکتر محمود نگهبان سلامی (نماینده مجلس شورای اسلامی و دانشجوی سابق دکتر فرزاد) سخنرانان بعدی این مراسم بودند که هر کدام به اختصار دقایقی پیرامون نکوداشت دکتر فرزاد صحبت کردند. در بین صحبت­ها چند نماهنگ و فیلم مرتبط با زندگی استاد به نمایش گذاشته شد. در ادامه آقای دکتر فرزاد به ایراد سخنرانی پرداخت و در نهایت از کلیه اساتید و دانشجویان شرکت کننده در این نکوداشت تشکر نمود. مراسم با اهدای هدایایی به دکتر فرزاد که به رسم یادبود از سوی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه خوارزمی، انجمن ایرانی روانشناسی و بسیاری از دانشکده­ها و مؤسسات مرتبط و نیز اشخاص شرکت کننده در نکوداشت تهیه شده بود پایان یافت.

دکتر ولی الله فرزاد متولد 3 تیرماه 1318 در ملایر می­باشد. وی پس از گذراندن دوره ابتدایی و اول دبیرستان در ملایر، به دانشسرای کشاورزی بروجرد رفت و پس از دو سال با کسب رتبه اول به ملایر بازگشت و در دبیرستان مشغول به تحصیل شد. سپس علیرغم قبولی در کنکور دانشگاه در بانک سپه مشغول به کار شد اما به دلیل علاقه به شغل معلمی بانک را رها و در آموزش و پرورش بروجرد به عنوان معلم مشغول شد. به دلیل اشتیاق به افزایش دانش خود و نیز احساس نیاز به شناخت دقیق دانش­آموزان برای بهتر کار کردن با آنها در امتحان ورودی رشته روانشناسی شرکت کرد. پس از اخذ لیسانس، دوره ارشد را در دانشسرای عالی (دانشگاه خوارزمی فعلی) و در رشته مشاوره و راهنمایی گذراند. به دلیل کسب رتبه اول در دوره لیسانس و ارشد از آموزش و پرورش به دانشسرای عالی منتقل شد و پس از سه سال برای ادامه تحصیل راهی آمریکا شد و در دانشگاه پاسیفیلد کالیفرنیا در رشته روانشناسی مشاوره و آموزش در گرایش اندازه­گیری به ادامه تحصیل پرداخت. در سال 61 و پس از بازگشت به ایران در گروه روانشناسی مشغول به کار شد. همزمان با تعطیلی دانشگاه­ها به خاطر انقلاب فرهنگی دکتر فرزاد در سازمان سنجش کشور و در بخش تهیه سؤالات استعداد تحصیلی به فعالیت پرداخت. پس از باز شدن دانشگاه­ها به عنوان مدیر گروه روانشناسی انتخاب شد و در سال 68 با پیشنهاد دکتر شریعتمداری، معاونت مؤسسه تحقیقات تربیتی را پذیرفت. استاد در قالب فرصت مطالعاتی مجدداً به آمریکا سفر کرد و در این زمان با نظریه پاسخ سؤال که در رشته روانسنجی تازه وارد شده بود آشنا شد و به مدت 6 ماه در زمینه تهیه آزمون­ها و طرز کار آنها به فعالیت پرداخت. با بازگشت به ایران به عنوان معاون آموزشی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی به فعالیت خود ادامه داد. حاصل سال­ها فعالیت استاد انتشار بیش از 80 مقاله و ترجمه 3 جلد کتاب ارزشمند است و در حال حاضر ترجمه دو کتاب دیگر را در دست دارند. دکتر در بخشی از سخنان خود یکی از عوامل اصلی موفقیت خود را وجود همسرشان می­دانند.

اخبار - اخبار انجمن

نکوداشت استاد دکتر ولی الله فرزاد

به پاس سال ها تلاش علمی، آموزشی و پژوهشی، مراسم نکوداشت استاد روانشناسی دکتر ولی الله فرزاد روز چهار شنبه 29 بهمن ماه 1393 در سالن 17 شهریور دانشگاه خوارزمی برگزار می گردد. از علاقه مندان دعوت به عمل می آید به منظور برگزاری هر چه با شکوه تر نکوداشت این استاد گرانقدر, در این مراسم شرکت نمایند.
مکان:تهران, خیابان شهید مفتح, دانشگاه خوارزمی, سالن 17 شهریور.
زمان: چهارشنبه 29 بهمن ماه 1393 از ساعت 17-15

اخبار - اخبار انجمن

انجمن ایرانی روانشناسی برگزار می کند

انجمن ایرانی روانشناسی (عضو اتحادیه بین المللی روانشناسی علمی) درصدد است کارگاه های زیر را برگزار نماید:

لازم به ذکر است که به شرکت کنندگان گواهی معتبر ارائه می گردد
جهت هماهنگی و ثبت نام در کارگاه می توانید با شماره های 26211381 و یا 09373964609 تماس حاصل نمایید

نام کارگاه

برگزارکننده

ساعت

آموزش رفتار متقابل

دکتر مژگان آگاه

16-8

100000 تومان

آموزش ترسیم نقشه زندگی خانواده و زوجین

دکتر مژگان آگاه

16-8

220000 تومان

تشخیص و درمان اختلالات جنسی

دکتر رسول روشن

16-8

16-8

110000 تومان

درمان چندوجهی لازاروس برای اختلالات اضطرابی

دکتر مسعود جان بزرگی

16-8

80000 تومان

تفسیر نقاشی کودکان

دکتر احمد برجعلی

19-13

110000 تومان

کاربرد بالینی تست 16 عاملی کتل

دکتر مسعود جان بزرگی

16-8

110000 تومان

روان درمانی وجودی اختلالات اضطراب

دکتر فرامرز سهرابی

16-8

110000 تومان

درمان فراشناخت اختلال وسواس

دکتر رسول روشن،

مهدی اکبری

16-8

110000 تومان

اخبار - اخبار انجمن

انتخابات هیات مدیره انجمن- دوره ششم

انتخابات هیات مدیره انجمن ایرانی روانشناسی برای دوره ششم روز چهارشنبه 8 آبان ماه 1392 در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران و با حضور نماینده محترم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جمع با شکوهی از اعضای انجمن برگزار گردید و به ترتیب آقایان دکتر جواد اژه ای، دکتر فرامرز سهرابی، دکتر رضا پورحسین، دکتر رسول روشن و خانم دکتر مهناز شاهقلیان به عنوان اعضای هیات مدیره و آقایان دکتر اسفندیار آزاد مرزآبادی و دکتر عبدالله معتمدی به عنوان اعضای علی البدل هیات مدیره و خانم دکتر ندا نظربلند به عنوان بازرس اصلی و خانم دکتر معصومه اسماعیلی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردیدند.

اخبار - اخبار انجمن

وبسایت جدید انجمن راه اندازی گردید

kids in circle


انجمن ایرانی روانشناسی

وب سایت انجمن ایرانی روانشناسی راه اندازی گردید.

 

اخبار - اخبار انجمن